İĞNESİZ SAÇ EKİMİ [Ağrı sızı ve korkulara son)

 Geleneksel uygulanan saç ekim operasyonlarında lokal anestezi altında operasyonlar tamamlanırdı. Kişinin kafa derisine enjeksiyon yapılmasından dolayı kişi saç ekim operasyonlarına iğne korkusu sebebiyle cesaret edemezdi. Çoğumuz  iğne olmaktan korkarız .

Yeni teknikler ve cihazlar günümüzde yer almaktadır. İğne kullanmadan kişinin konforu göz önüne alınarak  iğne kullanılmayan anestezi teknikleri ve uygulamaları günümüzde uygulanmaya başlamıştır.Teknik ucunda iğne olmayan özel bir aletle [püskürtme]lokal anestezi uygulanmaktadır. Kişi ağrı sızı ve korkuları olmadan konforlu rahat bir operasyon geçirir.Bu teknik ve cihaz sayesinde iğne korkusu olan kişiler de gönül rahatlığı ile saç ekimi yaptırabilirler. İğne korkusu kişilerde bayılma endişe kaygı ve korkulara yol açar. Uyguladığımız teknik sayesinde hepsine son vererek rahat bir şekilde kişilerin operasyonu tamamlaması hedeflenmiştir. Kafa derisinde kesi ve delik oluşmadığı için kabuklanma ve iyileşme çabuk gelişir.

Saç ekiminde insanların korkma nedeni iğne fobisidir. İğne fobisi operasyonun ağrılı acılı geçeceği konusunda kişi kaygılanır. Saç tellerinin alınacağı bölgede iz kalması seyreklik kalacağı kanısı korkuyu arttırmaktadır. Tüm bunlar bilgi eksikliğinden  oluşmaktadır. Yapılan operasyonlarımızda kişinin ensesinde yara izi dikiş izi kalmamaktadır. Kullandığımız cihazlar ve deneyimli kadro ve operasyon öncesi doğru tanı  operasyon planı sonrası sonuçlar başarı odaklıdır.